Robert Pattinson - Biografie

5. ledna 2009 v 17:50 | TwilightLover <3 |  biography - robert
Robert Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon.

Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.


Od 27.11.08 ho můžeme vidět v našem milovaném filmu Stmívání (Twilight) podle knižní předlohy od Stephenie Meyer. Hraje neodolatelného upíra Edwarda Cullena, který si získá srdce obyčejné lidské dívky Belly.

Díky tržbám se samozřejmě plánuje pokračování, které by v kinech mohlo být již v listopadu 09.


Tento rok 2009 ho budeme moct vidět ve filmu Little Ashes, kde bude hrát mladého Salvatora Dalího.


Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je ale Jack Nicholson.Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama